aleksander oines

Aleksander Øines

Aleksander Øines er daglig leder og grunnlegger i Digital Medarbeider AS. Han er utdannet innen økonomi, informatikk, psykologi og ledelse. Aleksander har erfaring fra blant annet PA Consulting Group, KS, Alta kommune og  Sykehusapotekene HF.

901 99 899
aleksander@digitalmedarbeider.no

Selamawit Molla Fossum

Selamawit Molla Fossum er CTO og har doktorgrad i informasjonssystemer med hovedfokus på organisasjon og mennesker i digitalisering. Hun har også praktisk erfaring med dette i helsesektoren i flere land. Videre har hun jobbet som forsker ved Universitet i Oslo.

selamawit@digitalmedarbeider.no

Dr. Abyot Asalefew Gizaw

Dr. Abyot Asalefew Gizaw har doktorgrad i informasjonssystemer med hovedfokus på skalering og gjenbruk av teknologi på tvers av forvaltningssystemer og nasjonalstater. Abyot har ansvar for skalerbar teknisk arkitektur og integrasjoner.

.

abyot@digitalmedarbeider.no

Gaute Engbakk

Gaute Engbakk

Gaute Engbakk er tidligere konsulent i Accenture og har hatt flere topplederstillinger hvor vekst og skalering av selskapet har blitt levert. Han er en kommersiell teknolog med fokus på forretningsutvikling og leveranse. Han jobber i dag som rådgiver og investor, og er Investor i Digital Medarbeider.

gaute@digitalmedarbeider.no

Jan Fongen

Jan Fongen er Salgsleder i Digital Medarbeider AS. Han er utdannet innen økonomi, IKT, markedsføring og språk. Jan har 36 års erfaring fra salg, markedsføring og forretningsutvikling både internasjonalt og i Norge.

 

976 02 617
jan@digitalmedarbeider.no

Jhonny Sharma

Jhonny Sharma er tidligere leder i EVRY, hvor han har hatt flere sentrale lederroller for etablering og oppbygging av konsernets offshore og nearhshore tjenester fra Asia og Europa. Han har økonomi utdannelse med lang internasjonal erfaring innen IT, forretningsutvikling og ledelse av globale team.

jhonny@digitalmedarbeider.no

Styret

Dag

Dag Friis-Baastad

Dag Friis-Baastad er arbeidende styreleder og investor i Digital Medarbeider AS . Han har tidligere drevet inkubatoren Nydalen Startup og vært gründer av konsulent-selskapet Mobile Mind. Fra 2011 har han vært partner i Incepto, og leder deres investeringsvirksomhet Nydalen Venture fond I og II.

dag@digitalmedarbeider.no

Kristine Næss

Kristine Næss er styremedlem og har bakgrunn som direktør i Microsoft Norge. Hun sitter til daglig i ledergruppen til Amesto. Kristine var med gründer i ODA-nettverket og er i dag styreleder i nettverket.

(Foto: Heidi Ringdahl)

Arild Hustad

Arild Hustad er styremedlem, og er tidligere CEO i selskapene Network Norway, Tele2 og Link Mobility. Arild er styreleder i Nortel.

Stig Ebert Nilssen

Stig Ebert Nilssen har 15 års erfaring fra konsernledelsen i Orkla og Nycomed.

Menu